Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 0 users logged in  Booking

  Kiara

  Prvú “slečnu” drum ‘n‘ bassu na slovensku DJku Kiaru, od jej začiatku, zastrešuje jediný slovenský drum ‘n’ bassový server a booking zároveň dnb.sk. Drum ‘n’ bassu naplno prepadla niekedy v roku 1998. Keďže pasívne počúvanie jej nestačilo, mala čoraz väčšiu chuť skúsiť to aj z opačnej strany gramofónov, a tak za podpory svojich kamarátov techno DJs sa postupne na prelome rokov 2001 a 2002 dostala k DJingu... Za svoju asi najväčšiu inšpiráciu však pokladá reláciu Clublab, ktorá sa 2 roky vysielala na Fun Rádiu.

  Krátko po tom, ako zvládla základy mixovania, sa v auguste 2002 spoločne so svojím bratom (DJ Orighami) pustila do organizovania party vo svojom rodnom meste Prešov (v klube WAVE), pod názvom bicie ‘a‘ bassy. Táto drum ‘n‘ bassová noc sa konala pravidelne už skoro dva roky, v priebehu ktorých sa na nej stihlo predstaviť množstvo slovenských, ale aj zahraničných DJov a producentov.

  V októbri 2003 sa presťahovala do Bratislavy, kde okamžite v klube DUNA rozbehla svoju druhú rezidentnú noc, ktorá sa konala raz mesačne. Svoje pravidelné akcie s množstvom zaujímavých zahraničných, ale i domácich DJov pomenovala K23 s príslušným podtitulom, charakteristickým pre akciu. Po pol roku ich organizovania boli tieto veľmi úspešné akcie z neznámych dôvodov zrušené.

  Začiatkom roka 2004 sa začlenila do radov junglistic – sistaz (www.junglistic-sistaz.com) a v lete 2004 aj do radov female:pressure (www.femalepressure.net).

  V apríli 2004 rozbieha spoločne s dnb.sk crew ďalšiu party v bratislavskom kultovom klube Účko, nazvanú dnb.sk @ Účko presentz. Akcie sa konajú pravidelne doteraz, zmenou prešiel len názov – dnb.sk @ Subclub presentz. Predstavili sa tu TOP dji a producenti z Ameriky, UK, Fínska, Francúzska, Južnej Afriky, Čiech, Poľska, Estónska a samozrejme množstvo Slovákov. Spomedzi najznámejších sú to Gridlok, Ink, Muffler, Counterstrike, Craggz & Parallel Forces, Young Ax, Audio Device, Shroombab.

  Okrem toho si sama zahrala v Čechách, Rakúsku, Maďarsku či Poľsku a sprevádzala tak okrem vyššie menovaných, aj djov a producentov ako Raiden, Gain, Brent Newitt z AQUASKY, Dope Amo, Ill.Skillz, Moving Fusion, Starline, Deckflash.

  Drum ‘n’ bass pre ňu znamená určitý životným štýl, ktorý ju nadovšetko napĺňa. Jej sety sú energické, určené najmä pre tanečný parket. Jej set už odznel aj na frekvenciách rádii: rádio_FM a live mix predviedla v étery CityRádia vrámci relácie Clublab.

  Popri DJingu organizuje party, fotí a píše pre hudobný drum and bassový online mag www.dnb.sk (www.dnb.sk).

  Obľúbená produenti/vydavateľstvá:

  Black Sun Empire, Future Prophecies, Muffler, Teebee, Renegade Hardware, Santorin, Moving Shadow.

  Kiara biography in english.

  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist