Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 0 users logged in  Artists zone

  Grasshopper & Scribner

  Grasshopper, vlastným menom Attila Gombos.

  gr.jpg

  V jeho dvanástich sa oboznámil s underground hudobnými štýlmi. V tom čase sú jeho obľúbení interpreti The Prodigy, Orbital, FSOL, Sofa Surfers, ktorých spoznal cez Radio Ragtime. V roku 1998 si vypočul výber Moving Shadow a vtedy sa mu zapáčil drum´n´bass. Aj dodnes je posadnutý elektronickou hudbou.

  Scribner, vlastným menom Lajos Németh..

  jjjjjjjjjjjj.jpg

  Už v jeho mladosti ho uchvátila hudba v podaní KLF, The Prodigy, U96. Neskôr ho zaujal rave, house a potom súčasne techno a jungle / drum´n´bass. V roku 1998 spravil naňho veľký dojem Goldieho koncert. Vtedy už mal za sebou krátke vystúpenie na jednej diskotéke, kde zaskočil svojho kamaráta. Discofilov nezaujali pesničky od Prodigy, Nirvana, ... Rok 2002 bol rokom, kedy ho úplne chytil drum ´n´bass.

  Grasshopper & Scribner

  Bod zlomu v ich živote znamenal frenetický koncert Roni Size Reprazent v roku 2004. Vtedy sa rozhodli, že sa budú venovať dj.-ingu. Traja kamaráti: Lost Cat, Scribner a Grasshopper sa dali dokopy a stvorili dj. formáciu NGN Group. Pár mesiacov na to už vystúpili v Trsticiach,na miestnom festivale, vtedy ešte len s cédečkami a počítačom. Potom nasledovala ďalšia akcia v miestnom Pince klube. Túto akciu pomenovali Landing stage. Zaobstarali si dva gramáče a mixážny pult ( september 2004 ). V decembri robili prvú párty na gramáčoch v Pince klube. V nasledujúcich mesiacoch pravidelne organizovali Landing stage, kde sa hralo okrem dnb aj house a techno. Medzi tým sa formácia rozpadla a Scribner a Grasshopper pokračovali vo dvojici.

  V júli 2005 dostali pozvanie do Metro klubu (SA) na akciu Decadance, kde sa čoskoro stali rezidentmi. V auguste sa stali rezidentmi na dnb akciách v Trnavskom Alcatraz klube, ktorý koncom januára 2006 zatvorili. Vo februári sa zúčastnili na mensiej dnb akcii v Clube No.3 (NZ). Na jar 2006 vystúpili v rámci štvordňového festivalu Mediawave v (DS), kde vystúpila aj svetoznáma world music skupina Mitsoura. Zahrali si v auguste 2006 na BeeFree. Potom počas Scribnerovho 1-ročného pobytu v UK, Grasshopper hral v Trenčíne, v Šali, v Dunajskej Strede. Po návrate Scribnera v októbri 2007 dvojica Scribner & Grasshopper opäť útočili spoločne.

  Odišiel úspešný rok (počas ktorého hrali s domácimi dídžejmi a záhraničnými ako  napríklad Chris SU, Ed Rush, Concord Dawn) po ktorom Scribner dostal pracovnú ponuku opäť v UK.Odvtedy zase viďíte Grasshoppera hrať samého.Keď ich vidíte spolu, tak to znamená, že Scribner je na dovolenke. :-) Po jeho odchode  sa Grasshopper objavil popri menách ako Unknown Error, Body & Soul, SKC, Jade, Current Value, L Plus, Incident, B-complex, Morebeat, No Money,Cenco/ Dykman, Sroombab,Gabanna,Lixx,Adam F , Soundphreakers ,Zero Method,Brooklyn,Camo&Krooked,Fourward,D.Kay,Chris SU, Ed Rush, Concord Dawn)a mnohí další. 

  Hral v kluboch po celom Slovensku, napr. V BA-Radosť, NZ-No3, CCX(Wash Da Brain),SA-Metroklub(Decadance), PP-Rock Fabric(Nudance), PD-EscoBar(BASS), NR-Nová Pekáreň(Symetrics), Hurbanovo-Anička Bar, alebo na Open Airoch-Bee Free, Kreation Project, Crash Music, Media Wave, Moon Light Beats.

  Z vydavateľstiev sa v jeho bagu najviac opakujú značky
  Uprising Subtitles Music SOM Music Samurai Music Nasca Records Lifted Music Fokuz Recordings DSCI4 Uprising Subtitles Lifted Music ,Ramp Recordings; Project 51, Citrus Recordings, C4C Recordings C.I.A. Deepkut Citrus Recordings Commercial Suicide Cyanide Records, Random Trio Productions
  Currently 0.0 out of 10 stars, 0 votes

  Future events

  Grasshopper & Scribner will play at 0 parties and has played 0 at parties.

  You must be loged in, to post a comment!


  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist