Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 0 users logged in  Artists zone

  M-CEE


   

  info & booking
  djmcee@gmail.com

  soundcloud
  https://soundcloud.com/m-cee

  mixcloud
  http://www.mixcloud.com/mcee/

  Nekomerčný dramnbejsový Dj M-cee 

   

  10372551-776038422435998-866791956237371554-n.jpg

  Klubový drum, jungle, underground, oldschool, technoidný drum&bass, a v poslednej dobe hlavne deep, autonomic neuro a bass, to sú štýly, ktoré ma najviac bavili, bavia, a verím že ešte dlho ma aj baviť budú. Celý môj dramnbejsový život to boli klasiky od velikánov tohto žánru, čo ma držali v moci. Zháňal som staré dosky, pátral po trekoch, a stal som sa takpovediac oldskúlerom hrajúcim dosky, na ktoré mnoho djov - a to nehovorím o pártyľuďoch - už ani nepomyslelo. Treky zapadajúce prachom, stariny, ťažko zohnateľné platne točiace sa niekde medzi rokmi 1998 - 2005. Chodil som na akcie, počúval týpkov ako Ed Rush&Optical, zažil mnohé veľké mená či už ako poslucháč alebo ako spoluúčinkujúci a tak dajako sa vytvoril aj môj štýl hrania. Hlavne vďakamôjmu dnb otcovi Dj Dus@n-ovi a skvelej Nudance Crew som sa objavil na jednom stage s legendami ako Bad Company UK - DBridge, Maldini, Neosignal - Phace & Misanthrop, Black Sun Empire, Dub Phizix, D Kay, Audio UK, Paul B, L Plus, Ill Skillz, Voltage aka Cabin Fever, Counterstrike, NU:TONE, MC Verse, ktoreho bolo veľmi zabavne i viezt v aute s Maldinim s BCUK, MC Coppa, MC Tweety Twizta, MC Natty, MC Jedifire, MC Bombaman atď atď ... 

  mf-101299581-1d9c13ae7c9b606ef6ca53b02cad8fdc.jpg

   

  Koncom roka 2009 sa v mojom hudobnom živote udiala veľká vec. Stal som sa súčasťou NUDANCE MUSIC, partie ľudí rovnako nadšených, rovnako pokrivených týmto životným štýlom. A tak sa mnohe veci dali do pohybu. Miesto náhodných hraní po známostiach som sa začal ocitať na jednej párty za druhou a to znamenalo okrem iného aj to, že dosiek, ktorých som mal dovtedy dosť, bolo zrazu primálo. Nedalo sa predsa hrať na každej akcii to isté! A tak som sa musel stále častejšie obzerať po nových trekoch. No a keď mi prestali stíhať prichádzať platne, uvedomil som si, že z tohto, mnohých ďalších, ale hlavne z finančných dôvodov je výhodnejšie investovať do empétrojok. Objavili sa aj kluby, kde som mal rezidentné noci a tak som sa chtiac nechtiac musel začať hýbať s dobou, spoznávať nové prúdy, treky, aktuálny mainstream... A tak sa stalo, že môj zázračný kufor plný oldschoolových platní sa začal premiešavať s novými trekmi, hitmi, peckami, peckovičkami a podobne, až mi vznikol celkom pestrý sortiment svetového i slovenského drumnbassu. Teraz je rok 2012 a ja mám za sebou desaťročnicu svojej existencie. A čo robím? Alix Perez, Rockwell, Icicle, Sabre, Jubei, Enei, Emperor, Mefjus, Phace, Misanthrop, Noisia a mnoho ďalších, to sú páni, ktorí ma momentálne oslovujú najviac. Pecky týchto producentov ma môžete počuť najčastejšie mixovať keď ste na party a ja stojím za mixom... I keď väčšinou vyzerám skôr že sa chystám vzlietnuť, alebo minimálne aspoň nepretržite poskakujem ako perpetum mobile :)

  Okrem tohoto všetkého som sa začal viac a viac zaujimať o Bratislavskú a Slovenskú bejsovú scénu a hlavne cez producenta, remixéra a dja zvaného Bad Mojo som sa oboznámil s množstvom Fresh World Music spoločne nazývanou jednotným pomenovaním Bass.

  Toto všetko ma priviedlo k ešte širšiemu a prirodzenejšiemu kombinovaniu žánrov a obľúbil som si množstvo trekov od Jazzu, Funku, Soulu, Swingu, Hip Hopu a Trapu cez Bass až po Techno na čele s producentmi ako Miles Davis, Mister T., French Fries, Bad Mojo, Sinjin Hawke, Modeselektor, XLR8R, P-80 ...

  Nikdy som však na vinyly nezanevrel a čo sa týka dramnbejsu, opäť sa vraciam k oldschoolu, ktorý je v týchto dňoch - začiatkom roku 2014 ešte o čosi cennejší. Obzvlášť pokiaľ ide o mixovanie z gramofónov...
  Veľmi rád ho miešam s inými platňami rôznych ďalších žánrov, ktoré sami za tie roky podarilo pozbierať, a taktiež aj s digitálnymi trekmi od výmyslu sveta, aby moje"performance" nadobudlo ešte o čosi vesmírnejší, modernejší a komplexnejší "look".

   

  mcee.jpg

   

  Michal Chrapčiak, when he first time heard drum n bass tune, was about fifteen and it was immediately the start of his dnb career. From the very first moment until now he loves vinyls, collects them and plays oldschool, dark, technoid dnb on turntables. On the other hand Michal plays a lot of fresh stuff since Alix Perez Phace Misanthrop Rockwell Icicle Emperor and Mefjus raised definitely the new style of drumandbass and plays stuff from producers such as Jubei, Enei, Foreign Concept, Maztek, Clarity, Xtrah, Audio etc.

  Moreover, M-cee started to follow Slovak Dj, Producer & Remixer Bad Mojo who involved him into Bass Music Scene and now M-cee combines even more genres and plays from Jazz, Funk, Soul, Swing, Hip Hop & Trap thru Bass to Techno producers as French Fries, Bad Mojo, Sinjin Hawke, Modeselektor, XLR8R, P-80 and many more.

  Favourite djs and producers Ed Rush & Optical, Matrix, Teebee, C4C, Bad Company Konflict, Break, Alix Perez, Emperor, Mefjus, Rockwell, Icicle etc.
  Labels like RAM, VIRUS, Critical, Renegade, Subtitles, Shogun, Neosignal, Vision ...

  Supported & shared stage w/ Bad Company UK - DBridge, Maldini, Neosignal - Phace & Misanthrop, Black Sun Empire, Dub Phizix, NU:TONE, Audio UK, D Kay, Paul B, L Plus, Ill Skillz, Voltage aka Cabin Fever, Counterstrike, MC Verse, MC Coppa, MC Tweety Twizta, MC Natty, MC Jedifire, MC Bombaman etc.

   

  Currently 8.7 out of 10 stars, 3 votes

  Future events

  M-CEE will play at 0 parties and has played 32 at parties.

  You must be loged in, to post a comment!


  Comments

  • masterm

   masterm | Subject: gCA | Thu, Oct 1st 2009, 09:56
   Quote this comment

   Ahoj.

   Organizujeme projekt getCreACTIVE. Hľadáme možno teba - hudobníka, ktorý zašle svoju tanečnú skladbu spolu s prihláškou nám na mail - getcreactive@nom.sk . Na základe internetového hlasovania sa vyberie najlepšia skladba a na ňu sa natočí videoklip v bratislavskom Subclub-e, ktorý bude následne propagovaný na internete a aj v televíziách. Deadline na poslanie je 30.10.2009. viac info na www.gca.nom.sk.

   Milan


  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist