Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 0 users logged in  News

  Kto zahrá v Subclube s Panaceom?

  Predstavujeme najznámejšie škótske dnb duo Special Ed & Professor Fresh, ktorí vysielajú jedinú dnb rádio show v celom škótsku.

  Predstavujeme najznámejšie škótske dnb duo Special Ed & Professor Fresh, ktorí vysielajú jedinú dnb rádio show v celom škótsku. Special Ed & Professor Fresh sú zakladateľmi škótskej drum&bassovej crew, ktorú tvoria DJi, producenti, MC a writeri (Ed, Fresh, Troubla, MCAC, Jzy, Jekt). Jej počiatky sa datujú na rok 2004, a Pangea ako aj jej členovia ovplyvnená rozličnými elementami hudby - pocínajúc punk rockom, hip-hopom, breakbeatom, reggae,
  dubom a drum&bassom rozvýrila vody škótskej tanečnej undergroundovej scény.

  Všetko sa to začalo v edinburgskom klube Red Vodka, kde sa sformovala celá skupinka nadšencov. Po roku úspešných parties v Edinburgu, Pangea zamenila svoj domov za mesto Dundee, kde sa každý mesiac až doteraz v Reading Rooms rozozvučia steny zlomeným beatom. Okrem toho Pangea rozšírila svoje pôsobisko predošlým rokom o glasgowský BarFly, ktorý napokon pre väcšie priestory, museli zameniť za legendárny klub School of Art.

  specialed.jpg

  Ed a Fresh majú okrem toho vlastnú rádio show Pangea Nation na stanici 98.8MHz LEITH FM, čo je jediná oficiálna drum&bassová show v Škótskom éteri. Obaja DJi pôsobia vo viacerých projektoch, ktoré sa zameriavajú aj na iný štýl hudby. Spoločný Edov a Freshov projekt "Cot Death" je fúzia live drumandbassu a punk rocku. Produkcia Cot Death zaznela na BBC Radio 1, podporená aj minitour po Velkej Británii.

  Samozrejme prvé EP nenechalo na seba dlho čakať, a tak na ich vlastnom labeli Special Records" v roku 2007 vyšlo s názvom The digital cacophony of global decay. V roku 2008 Professa Fresh vydáva svoj hip-hopový 12 releasse pod aliasom Capital1212 spolu s legendárnymi Grandmaster Caz a Donald Dee. A okrem toho podporuje Special Records svojou drumandbassovou produkciu silne poznačenou horrorovými prvkami pod aliasom The Infekted. Ku koncu roka 2008 sa ešte pripravuje aj druhé EP Cot Death.

  Special Ed & Professor Fresh sa predstavia v rámci dnb stagu festivalu PRVYMAJ_FM v sobotu 3.5.2008 v bratislavskom Subclube. Podrobnosti nájdete na http://www.prvymaj.sk

  Dj set si môžete stiahnuť TU

  Pre viac info:

  You must be loged in, to post a comment!


  Comments

  • dropbase

   dropbase | Subject: UK rulez | Fri, Apr 25th 2008, 10:18
   Quote this comment

   som zvedavy jak zahraju

  • C-qnz

   C-qnz | Subject: Cot Death | Fri, Apr 25th 2008, 10:16
   Quote this comment

   Ta kombinacia punkrochu+dnb vypada byt ako dost good napad. Som vzdy tvdril, ze su si tie styles podobne-teda aspon co sa tyka drums:)

   Nema niekto link na tie tracky od Cot Death, bo v robote mi nejde jebnuty myspace?


  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist