Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 0 users logged in  News

  Profily DJov + navigácia a doprava // Codered Open Air

  Predstavujeme štyroch účinkujúcich, ktorí už v sobotu vystúpia na Codered Open Air. Sú nimi Lynx s Kemom, Jade a B-Complex.

  Lynx a Kemo (Soul:r, Creative Source, Digital Soundboy // UK)

  Lynx a Kemo sú už nejaký čas etablovane osobnosti na drum n bassovej scéne. Ich jedinečný zvuk, ktorý prezentujú po celom svete, prídu 4.7.2009 reprezentovať aj na CODERED OPEN AIR 2009.

  Lynx a Kemo do svojej hudby vnášajú čerstvý a originálny prístup, vytvárajú svoj osobitý štýl a takto si okamžité získavajú úctu mnohých mien na scéne. Ich skladby zaujímajú množstvo ľudí naprieč celej drum n bassovej komunity a sú hrané menami ako Calibre, Marcus Intalex, Doc Scott, Fabio, Grooverider, Andy C, Hype, Shy FX, Marky, Zinc a mnoho ďalších. Rok 2007 priniesol pre dvojicu Lynx a Kemo prvé vydanie spoločného treku 'Global Enemies' na rešpektovanom vydavateľstve Soul: r. Tesne za týmto úspechom prichádza ďalší trek "Carnival". Neskôr v roku 2007, ktorý pevne stanovil Lynxa a Kema ako najzaujímavejších a najoriginálnejších dnb producentov pôsobiacich v tomto roku.

  lynx-kemo.jpg

  Lynx si vybudoval povesť vďaka svojím technickým schopnostiam a inováciám. Soul:r, Creative Source, Digital Soundboy a Bingo sú len niektoré z elitných vydavateľstiev, ktoré si ho vybrali a sú dôkazom toho, že jeho zvuk je nielen nový, ale aj rôznorodý. S masívnymi trekmi vrátane 'Disco Dodo', ktoré sú hrané na Rádiu 1 a Kiss FM každý deň po niekoľko mesiacov, Lynx jasne preukázal, že sa nebojí zmeniť formu a zároveň zostať verný svojim vlastným štýlom.

  Kemo-va globálna výchova mu umožnila prístup k celej rade kultúr a skúseností. To sa jasne odráža v jeho hudobných dielach - od dubstepu k technu, z drum n bassu k hip hopu. Je presadzovaný rôznymi dj-mi ako Laurent Garnier, Zed bias, Kyvadlo a Hype. Lynx a Kemo sú veľmi preferované DJ & MC duo na scéne. Absolvovali turné v Austrálii, Novom Zélande, Singapure, Rusku, Kanade, USA, Brazílii a v celom Anglicku a Európe. Vďaka ich energickým setom sa stali stálicami v kluboch ako Fabric & The End a tri z ich skladieb boli zaradené na CD Marcus-a Intalex-a - Fabric Live CD.

  Len pred pár týždňami im vyšiel dlho očakávaný spoločný debutový album The Raw Truth. Bol vysoko ohodnotený tak ako poslucháčmi tak aj odbornou verejnosťou. Koniec koncov, príďte sa presvedčiť sami!

  JADE (Citrus, BSE Rec., Project51, Moving Shadow // HU)

  Vlastným menom Gábor Simon, 29-ročný inžinier architektúry pochádzajúci z Budapešti.
  V roku 2000, keď utekal pred fujavicou a hľadal útočisko, sa Jade náhodou ocitol v tmavom klube s názvom Jailhouse, v ktorom hral drum n bass. To bola chvíľa, kedy sa po prvýkrát nakazil vírusom zvaný drum and bass.

  Jade začal hneď pracovať na svojej vlastnej hudbe, postupne rozvíjal svoj zvuk a neustále experimentoval pri produkcii. Jeho práca bola potom bohato odmenená v roku 2004, kedy vyšiel jeho debut na svetoznámom vydavateľstve Black Sun Empire Records. Jade pôvodne začal spolupracovať s Matt-U, a spoločne mali niekoľko veľmi dobre hodnotených spoločných trekov, vydaných na niekoľkých známych vydavateľstvách ako napríklad Moving Shadow, 1210 records, Project51.

  jade.jpeg

  Jadeové skladby sú plné energie, temnoty, tvrdosti, ktoré ho viedli k vydávaniu na popredných vydavateľstvách, ktoré sa podieľali na formovaní scény, vrátane vydavateľstiev Citrus, Black Sun Empire recordings, Close 2 Death, Projekt 51. Od roku 2004 Jade vyprodukoval viac ako 30 trekov, ktoré uzreli svetlo sveta na ôsmich rôznych vydavateľstvách, hral v 25 krajinách a viac ako 100 mestách po celom svete od Londýna po Hongkong, Auckland, Atény. Jade je dnes hodnotený ako jeden z najlepších Dj-ov, so silnou interakciou s davom a setmi, ktoré obsahujú hi-tech zvuky neurofunk-u a groovy technoid-u, vrátane všetkých najnovších trekov od iných svetoznámych producentov, ktoré zaraďuje do setu popri vlastnej, vysoko kvalitnej produkcii.
  Jadeov úspech zavŕšilo vydavateľstvo Citrus ohlásením jeho albumu Venom LP, ktoré uzrie svetlo sveta v septembri tohto roku. Tento album zobrazuje horlivé zdokonaľovanie Jadeovej produkcie, pričom každý trek je aspoň tak lahodný, ako ten pred ním. Na albume sa podieľali spoluprácou také mená ako Axiom, Matt-U, Rymetyme, Mindscape, Icicle, Phace. Album si budete môcť zakúpiť už za pár týždňov!

  B-Complex (Hospital, 300H // SK)

  B-complex, či podľa pasu Matúš Lenický, je Bratislavský drum&bassový producent. Začínal ako dvanásťročný v roku 1996, jeho nadšenie a fascinácia pre hudbu ho viedla rôznymi žánrami. Začínal hardcorom, trancom a psytrancom, experimentoval s downtempom a inšpiráciu čerpal i v hiphope. V roku 2001 sa dostal k albumu Stakku a Skyneta - Clockwork a tak sa začína jeho púť do sveta drum,n,bassu.

  Maťo má svoj jedinečný zvuk, nepokúša sa nikoho nasledovať ale hľadá si vlastnú cestu. V dnb sa snaží skĺbiť rýchle tempo a energiu ktoré vytvára so sofistikovanými harmóniami a melodikou.

  bcomplex.jpg

  Jeho usilovnosť a talent si v novembri roku 2008 všimol aj veľký šéf vydavateľstva Hospital a člen projektu London Electricity - Tony Colman a jeho novú skladbu Beautiful Lies zaradil do svojho podcastu, venovaného novým talentom. Ohlas fanúšikov aj DJov bol fantastický a aj s ich podporou sa rozhodli skladbu zaradiť na album Sick Music. Ktorý vychádza v júni 2009 ako mp3, na CD, a na platni ako Áčko albumu. Beautiful lies je už notoricky známe aj na Slovensku vďaka Rádiu FM, Maťo zaň v ankete Slovak dnb awards 2008 dostal prvú cenu v kategórii skladba roka a ďalšiu prvú cenu prevzal ako producent. Spolu s ďalšou skladbou three dots sa už ohriala aj v éteri britského BBC Radio1.

  Na nudu sa Maťo nemôže sťažovať, okrem toho, že sa naďalej venuje svojej produkcii, oslovujú ho ľudia aj s remixami. Pravidelne sa ako DJ objavuje v kluboch a festivaloch po celom Slovensku a v Čechách, zahral si niekoľko krát v Polsku a momentálne sa pripravuje na veľké hranie v Londýne ,v klube Matter pod hlavičkou Hospitality. Na vavrínoch však zaspať nehodlá a preto dúfajme, že je to všetko iba sľubný začiatok.

  Kde sa nachádzame a ako sa dostanete k nám?

  VLASTNÁ DOPRAVA

  Miesto konania je v obci Čereňany, ktorá sa nachádza na trase medzi mestami Partizánske a Prievidza (cca 11 km od Partizánskeho).

  mapa.jpg

  K areálu Amfiteátru sa v obci Čereňany dostanete nasledovne:
  - v prípade príchodu od Prievidze sa vydajte vľavo na smer Fančová na začiatku stúpania. Odbočka je asi 200 m od kaštieľa, ktorý uvidíte vpravo.
  - v prípade príchodu od Partizánskeho sa vydajte vpravo na smer Fančová v začiatkoch obce na konci prudkého klesania
  Ďalej treba pokračovať podľa značenia smer Fančová. Je to na každej rozdvojovacej križovatke vľavo.

  Dôležitá zmena, ktorú je nutné rešpektovať, sa týka návštevníkov, ktorí sa rozhodnú použiť vlastnú dopravu (auto). Parkovať sa nebude priamo pri areáli, ako ste možno boli doteraz zvyknutí, ale na parkovisku na to určenom (symbol „P" na mape).
  Prosíme návštevníkov, aby využili na parkovanie toto parkovisko. Na miesto akcie je to iba 7 minút chôdze. Ide predsa o vašu bezpečnosť.

  Pokiaľ využijete autobusovú dopravu, prinášame vám aktualizované spoje SAD.

  smer do Čerenian:

  • OSLANY - ČEREŇANY 17:00 - 17:04
  • OSLANY - ČEREŇANY 17:22 - 17:25
  • OSLANY - ČEREŇANY 21:00 - 21:03
  • OSLANY - ČEREŇANY 21:10 - 21:13
  • NOVÁKY - ČEREŇANY 16:13 - 16:34
  • NOVÁKY - ČEREŇANY 18:35 - 18:48
  • NOVÁKY - ČEREŇANY 22:15 - 22:33
  • NOVÁKY - ČEREŇANY 22:18 - 22:32
  • PRIEVIDZA - ČEREŇANY 15:55 - 16:34
  • PRIEVIDZA - ČEREŇANY 22:05 - 22:32
  • PARTIZÁNSKE (prestup v Oslanoch) - ČEREŇANY 16:45 - 16:55 / 17:00 - 17:04

  smer z Čerenian:

  • ČEREŇANY - OSLANY 6:40 - 6:45
  • ČEREŇANY - OSLANY 8:40 - 8:45
  • ČEREŇANY - NOVÁKY 5:21 - 5:35
  • ČEREŇANY - NOVÁKY 7:44 - 8:00
  • ČEREŇANY - NOVÁKY 9:04 - 9:25
  • ČEREŇANY - PRIEVIDZA 5:09 - 5:50
  • ČEREŇANY - PRIEVIDZA 9:04 - 9:45
  • ČEREŇANY (prestup v Oslanoch) - PRIEVIDZA 6:40 - 6:45 / 7:25 - 7:55
  • ČEREŇANY (prestup v Novákoch) - PRIEVIDZA 7:44 - 8:00 / 8:15 - 8:30
  • ČEREŇANY (prestup v Novákoch) - PARTIZÁNSKE 05:21 - 05:35 / 06:17 - 06:44 (vlak)
  • ČEREŇANY (prestup v Novákoch) - PARTIZÁNSKE 07:44 - 08:00 / 08:25 - 08:50

  Avizovaná mapa:

   


  Zobraziť CODERED OPEN AIR 2009 na väčšej mape

   

  coa091000.jpg

  You must be loged in, to post a comment!


  Comments


  Related

  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist