Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 0 users logged in  News

  Profil: Blue Motion // Into The Bass @ City club

  V piatok 30. marca zažije prešovský City club - Soľný mlyn svoju prvú porciu drum and bassu. V tento deň sa totiž uskutoční pilotná akcia s názvom Into The Bass a pozvanie na ňu prijal zástupca čoraz viac známeho medzinárodného dua Blue Motion (Reverse / Fokuz / Spearhead). Okrem Michala, svoju špeciálnu selekciu predstavia aj domáci Duall (Special Place), Ruas (Vukow) a spišsko-košická spojka Kelso (Svezarm Calling).

   

  Blue Motion

  Projekt Blue Motion uzrel svetlo sveta koncom roka 2009, kedy mladý a talentovaný producent s pseudonymom Dirrrty B spojil svoje sily s belgickým producentom a vlastníkom vydavateľstva Influenza Media - Erosom. Nemajú vyhradený jeden zvuk, ale venujú sa prevažne autonomic a deepovému soundu, aj keď medzi ich trackmi môžete nájsť aj atmosferická a liquidové kúsky.

   

  bluemotion2640.jpg

  Samotný Dirrrty B, alebo ak chcete Michal, sa k produkcii elektronickej hudby dostal už v 14-tich rokoch a fascinovaný bol zvukmi gabberu a hardcore. Týmto smerom sa uberali aj jeho producentské začiatky. Nakoľko nemá žiadne hudobné vzdelanie, nebolo to celkom ľahké a všetko o hudbe sa učil sám, prípadne dobrou radou prispeli hudobne gramotnejší kamaráti a známi. Postupom času sa však rozbehol a prehrýzol sa rôznymi žánrami ako napríklad trance, techno a house. Pôsobil tiež vo viacerých hudobných formáciách a produkoval rôzne štýly hudby. V pamäti mu najviac utkvela produkcia formácie Fatrice, ktorú založil v roku 1998 spolu s J. P. Fly a Lady Blizzard. Tvorili rôzne žánre elektronickej hudby počnúc technom, cez house až po drum and bass a trip hop.

   

  bluemotion1640.jpg

   

  V roku 2001 Michal odchádza, aby strávil rok v Paríži, kde zakladá sólový projekt pod názvom Dirty Beat. Záľubu našiel v chilloutovom, trip hopovom a downtempo zvuku. Od roku 2003, s prestávkou medzi rokmi 2004 (kedy sa stal otcom) až 2007, produkuje už len drum and bass pod hlavičkou Dirrrty B. Prvé úspechy v podobe vydaných trackov prišli v roku 2008 a odvtedy Michal pravidelne vydáva hudbu na labeloch ako Universal Music, Vibez, Red Mist, Telluric a Esprit. Po návrate za playere v roku 2008 sa Michalovým charakteristickým soundom stáva jazzstep, atmo liquid a hlavne autonomic a deep sound.


  Prvé úspechy už pod značkou Blue Motion tiež nenechali na seba dlho čakať a chalanov si zobrali pod krídla svetoznáme dnb vydavateľstvá ako napr. Good Looking, Fokuz, Spearhead, Rubik, Blu Saphir či Phunkfiction. Dokončili tiež svoj prvý album Stay Forever, ktorý  uzrel svetlo sveta pod hlavičkou labelu Influenza v lete 2011 a to na "dvanásťpalcoch" aj digitálne.

   

  Okrem projektu Blue Motion sa Michal podieľa aj na projekte Mirage 62, ktorý založili v septembri 2010 spolu s Erosom a so svojim kamarátom a výborným slovenským producentom Smotem. Tak isto sa spolu rozhodli prevádzkovať svoj vlastný label Reverse Records. Za sebou už majú aj prvý release, ktorý vyšiel vo februári 2012 a chystajú sa aj naďalej vydávať kvalitnú muziku. 

  Viac informácii o Blue Motion, labeli Influenza a Reverse records, ukážok z ich tvorby, videí a mixovaných setov, nájdete na týchto oficiálnych stránkach:

   
  Pridaj sa k akcii Into The Bass aj na Facebooku, kde môžeš potvrdiť svoju účasť.

   

  City Club - Soľný Mlyn nájdeš veľmi ľahko hneď pri železničnej a autobusovej stanici, konkrétnejšie hneď vedľa čerpacej stanice Hypertesca v Prešove. Pre lepšiu orientáciu pozri mapku nižšie. Viac info o samotnom klube nájdeš na http://www.solnymlyn.sk/.

   


  Zväčšiť mapu

  INTO THE BASS

  • 30. 3. 2012 (piatok)
  • City Club - Soľný Mlyn
  • Pri Mlyne 3, Prešov
  • Štart: 21:00

  Vstup: 2€

   

  into-the-bass-640.jpg

   

   

  You must be loged in, to post a comment!


  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist