Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 0 users logged in  Profile

  soundphreakers

  soundphreakers
  About:

  Formácia Soundphreakers vznikla v roku 1997 a pochádza zo Slovenskej republiky. Momentálne sú jej členovia dvaja producenti - Nois a Neon. Ich prvý spoločný CD albumu vyšiel po ročnej spolupráci. Dostal názov „Just Meat“ a ponúkol prierez ich tvorby do roku 1998.

  O tri roky neskôr, v roku 2001, sa dostavil prvý väčší úspech, keď spoločnosť Globtel, a.s (dnes Orange, a.s.) vydala ich track "Antrax" na hudobno-internetovom CD - Globtel CD IN 03. V tom istom roku zakladá Soundphreakers odborný intenetový e-zine o elektronickej hudbe Audionet.sk (www.audionet.sk) a vlastný nezávislý label Phreak da Sound, na ktorom vydávajú svoj druhý spoločný CD album „Noteless Sphere of Infection“ a prvú slovenskú drum & bass výberovku Remark the Silence, kde sa prezentujú trackom "Whats go out".

  Rok 2003 bol pre formáciu Soundphreakers kľúčovým. Okrem ďalšej drum & bass výberovky Remark the Silence 2, kde sa nachádzajú dva ich tracky "Startex Mood" a "Saddam", dostávajú priestor na deviatom a desiatom pokračovaní hudobno-internetového CD IN od spoločnosti Orange, a.s. v náklade až 100 000 kusov, kde im vychádzajú skladby "Saddam" a "Centrum 2 feat. Mek Vrabec". Okrem toho vychádza ďalší ich track s názvom "State" v náklade 10 000 kusov ako príloha českého časopisu Bassline Elektronik.

  V rookoch 2004-2005 Soudphreakers predstavujú svoju tvorbu v rôznych slovenských kluboch, okrem toho prezentujú slovenskú scénu taktiež na zahraničných festivaloch a v kluboch v Českej republike (Praha, Pardubice), v Polsku (Krakow, Waršava) a v Nemecku (Berlín, Drážďany). V tom istom čase vydávajú na svojom vydavateľstve Phreak da Sound zatiaľ poslednú drum & bassovú výberovku Remark the Silence 3 zo skladbou "Get down".

  Koncom Marca 2005 boli Nois & Neon zo Soundphreakers oslovení slovenským vydavateľstvom Blackout rec. na vydanie albumu. Album s názvom Nu Breed vychádza pod touto značkou 1.5.2005 a ide o prvý slovenský drum & bass album vôbec. Album obsahuje 12 skladieb s hosťami ako Mek Vrabec, Lindou Hammelovou, Nicol, nemeckým raperom Diskom, Dadou zo skupiny Mindmap, Markusom Nemczikom, či skupinou Para. Albumu sa krstil na festivale elektronickej hudby s názvom Prvý Máj a krstným otcom sa stal anglický DJ a producent LOXY z legendárneho anglického drum & bass vydavateľstva Renegade Hardware. Súčasťou propagácie albumu bolo turné k albumu s názvom Soundphreakers SEMTEX Tour. Počas turné sa vydávajú do susedného Poľska (BassaNuta), Českej republiky (Summer of Love) a samozrejme navštívili aj kluby a festivaly na Slovensku (Double X, BeeFree, Lokal Life, Aquabeatz).

  Na album Nu Breed tiež zareagovalo slovenské Rádio FM, ktoré zaradilo skladbu JUST feat. Dada do b-rotácie čím sa album stal dostupnejším širšiemu publiku. Nasledovalo niekoľko promo vystúpení v Rádiu FM v reláciách Slovak Gold, D2 a Nočný Život. Rádio FM nakoniec vyhlasuje album Nu Breed za album týždňa a zaraďuje ho do hitparády TOP FM, kde sa skladba JUST feat. Dada udrží počas dvoch kôl na prvej priečke. Po hitparáde TOP FM prichádza ďalšia hitparáda Slovak Gold, ktorá nasadila skladbu JUST feat. Dada do noviniek. Onedlho sa vyšplhala taktiež na prvú priečku kde sa držala niekoľko týždňov. Podľa Federácie fonografického priemyslu IFPI sa album Nu Breed zaraďuje na niekoľko týždňov medzi 10 najpredávanejších albumov na Slovensku.

  Okrem slovenských rádií zareagovala aj televízia Markíza na novo natočený videoklip k skladbe JUST feat. Dada, ktorý natočil a nastrihal režisér Juraj Krasnohorský. Videoklip bol odvysielaný v rámci relácie Deka Hity, Kuul Klub a Hitbox.

  Od roku 2006 Soundphreakers plne venujú svoju energiu na novú produkciu, ktorá sa hrá s výraznou odozvou v zahraničných rádiách (Leith FM, Bassdrive, Shedbass, Reputation FM, Barebass atd). Tak aj ich duplaty oceňujú zahraničný Dji, producenti a majitelia vydavateľstiev (DJ Kid, Decoy, Miss Reprazent, DJ Crissy Criss, Primo atd). Okrem vystúpení v Českých a Slovenských kluboch sa Soundphreakers koncom roka 2007 predstavujú vo Veľkej Británii ako headliner na akcii Pangea v meste Dundee. Okrem plánovaných single releasov v zahraničných vydavateľstvách Nois a Neon plánujú vydanie výberovky Remark the Silence 4 na ich domovskom vydavateľstve Phreak da Sound, tak aj očakávaný nový album z množstvom hostí ktorého dátum vydania je naplánovaný na koniec roka 2008.


  more info:

  www.myspace.com/soundphreakers

  soundphreakers-sk.jpg

  soundphreakers's friends

  soundphreakers has 103 freinds see all

  dLightSalamikkalinkabenoslavStrong_feelingeluschkanadakryspindafantysis

  Parties

  soundphreakers will visit 0 parties and has visited 23 parties.

  You must be loged in, to post a comment!


  Comments

  • SuzieMorkee

   SuzieMorkee | Subject: :) | Sun, May 4th 2008, 08:45
   Quote this comment

   hey chlapci...dakujem za super atmosku na 3. maja :)

  • MONNTYNKA

   MONNTYNKA | Subject: old shool | Mon, Apr 14th 2008, 16:54
   Quote this comment

   heeeej uz sa moc tesim ked sem dojdete a nezabudnite pre mna dat aj nejake tie vase stare super veci :) plzzzzzzz

  • omar

   omar | Subject: ???? | Thu, Feb 28th 2008, 14:05
   Quote this comment

   kedx nieco spachame??? niejakx kontakt na was????

  • SYBERYA

   SYBERYA | Subject: :) | Tue, Feb 19th 2008, 23:04
   Quote this comment

   zdrawiim .. darii sa skwelee .. sestra neposluucha :D newadii prazdninujem nudnee .. a wy ?

  • ellie18

   ellie18 | Subject: :) | Tue, Jan 22nd 2008, 10:36
   Quote this comment

   kujeeem za pridanie:)...si was pamatam zo silwestraaa,pekny našup hehe


  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist