Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 0 users logged in  Artists zone

  Insect

  Insect // Trident.Sk

  Insect, občianskym menom Karol Važan, je 31-ročný chalan z Prievidze. Elektronická hudba ako taká, ho zastihla ešte na základnej škole na začiatku rokov 90tych, v čase keď štýly HardCore a Gabber prežívali svoj vrchol.

  V rovnakej dobe ho zaujali teraz už legendárne rádiové relácie Technotime a Štúdio Tresk na Rádiu Nitra. I Rádio Ragtime mu pomohlo obohatiť obzor o ďalšie štýly, napríklad house, breakbeat a samozrejme aj techno - v ktorom našiel svoje zaľúbenie.

  Približne v rokoch 1997-2000 ako nadšenec spolu so svojimi rovesníkmi (past.rascal, Nazca), sa pravideľne chodil učiť hrávať ku kamarátovi, ktorý vlastnil gramofóny značky Lenco a niekoľko techno platní. Už vtedy zistil, že niečo takéto ho moc baví a že by nebolo na škodu veci ďalej rozvíjať svoj novonadobudnutý „talent“ a pokúšať sa o budovanie svojej vlatnej cesty, svojho vlastného štýlu. A odpoveď mu dala v roku 2000 ďalšia legendárna relácia ClubLab na Funrádiu, ktorá okrem iného prezentovala aj rýchlejšiu a tvrdšiu formu zlomených beatov ako poznal z predošlých rokov prostredníctvom rádia Ragtime.

  Vtedy si Insect uvedomil, že je to hudba, ktorú bude hrať aj z vinylov. Ako pravý a zanietený clubber navštívil nespočet akcií po celom Slovensku, videl množstvo obľúbených DJov a producentov, zažil pravú atmosféru vtedy veľmi inovatívneho životného štýlu Rave kultúry, nasal veľa skúseností, čo na seba nenechalo dlho čakať. Sen postaviť sa za gramofóny so svojimi vlastnými platňami a vlastným pohľadom na hudbu sa mu začal plniť už v roku 2002 v klube Dublin v Prievidzi, kedy sa zapísal do povedomia zoskupenia Naada Sound Komplex (Da Jae, Edo Franc, Aurora) a postaral sa tak u nich o svoje členstvo.

  Pod ich hlavičkou ste ho mohli vidieť a počuť okrem jeho rodného mesta na rôznych drum´n´bassových a chill-outových flooroch, napríklad v Trenčíne - Area 51, Vráble - Euphorica/Wood, Nitra - Subterra, Poprad - Steron 2, Bratislava – U-club, Bánovce n/Bebravou – Rybárska Bašta a rôzne inde, no v posledných rokoch najčastejšie na akciách pod organizáciou bookingu [[[Trident, keďže je ich dlhoročným členom, kde sa po krátkej odmlke prezentuje čoraž častejšie a údernejšie.

  Jeho špecifikom sú temné a pokrútené basové linky a v poslednom čase sa začal zaujímať aj o liquid a dubstep.

  Currently 0.0 out of 10 stars, 0 votes

  Promo tracks, mixes

  Future events

  Insect will play at 0 parties and has played 0 at parties.

  You must be loged in, to post a comment!


  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist