Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 0 users logged in  News

  Titty Twister Fest - Dubstepový náklad

  Leto je už jednoznačne tu a to so všetkým čo k tomu patrí.

  Hudba, teplo, voda, chutné pivko, toľko príjemných vecí naraz, na Počúvadlianskom jazere v campe. Pár kilometrov od Banskej Štiavnice sa cez prvý júlový víkend stretnú priaznivci lámaných beatov. TITTY TWISTER fest bude jeden z mála festivalov kde bude možné si vychutnať okrem všetkých odrôd drum and bassovej hudby aj dubstep. V rámci tohoto „mladého" štýlu sa zo slovenských djov a producentov predstavia levický Jazzcause, ktorý stojí za novým webom práve o tejto hudbe www.dubstep.sk, zvolenský ES_HA a Miretz z Velkého Krtíša. Zo susedných Čiech príde jeden z najlepších producentov tohto štýlu, majiteľ Owntempo records SIDE9000.

  Tu je pár informácií o hore spomínaných dubstepových producentoch a djoch.

  Miretz a jeho „kariéra" začala zhruba pred piatimy rokmi.V tom čase sa snažil produkovať jungle. Neskôr sa začal zaujímať o  nu-skool breaks a tak sa jeho produkcia spomalila na 136 bpm. Keď prvý krát počul dubstep, bolo to pre neho viac silné ako predtým a to pre neho znamenalo jednoznačné smerovanie jeho ďalšej produkcie. Od týchto začiatkov cez prvé prezentácie „vlastnej" hudby ľuďom až releasom momentálne na labeloch: Kursed Recordings, Owntempo a 4Beat Records. Taktiež patril medzi pár „vyvolených" a remixoval track od Ear Drum Kru "Urban Jungle",ktorý bol vydaný ako jeden na albume - Fanki Faka remixes release.

  miretz.jpg

  Es_ha je začínajúci dubstepový a grimeový DJ  a producent zo Zvolena. Na slovenskej hudobnej scéne je známy skôr ako drum and basový MC Shady. Od mikrofónu ku gramofónom sa dostal po dvoch rokoch mixovania na počítači, keď si uvedomil, že mixovanie pre neho nie je len chvíľkový rozmar. Grime a UK Garage ho oslovili v roku 2003, a keď si kupoval prvé platne išlo práve o tieto štýly. Od grime k dubstepu nie je ďaleko a jeho sety sa začali obohacovať aj o túto odnož UK GARAGE. V súčasnosti sú jeho sety väčšinou pestré a skladajú sa najmä z dubstepu, inštrumentálneho a vokálneho grimeu, breakstepu a tvrdšieho UK garageu. Má rád „živé" mixovanie a rýchle prechody.  Do svojich mixov sa snaží „nasúkať" čo najviac trackov, jeho mixy sú eneregické a prekvapivé. Pri mixovaní sa snaží využívať všetku dostupnú techniku. S produkciou vážnejšie začal až vo februári 2007 a je možné si ju vypočuť na stránke www.myspace.com/eshaprodukcia.

  Side9000, producent prvého českého dubstep vinylu 9000 Dubs EP, šéf prvého stredoeurópskeho čisto dubstep/grime labelu Owntempo, ktorý má už na svojom konte rovnú desiatku oficiálnych releasov. Side spolupracoval napr. na poslednej doske Moniky Načevy, remixoval Gulose Potroka, Modré Hory, Peťo Tázoka nebo Veca.

  Ovlplyvnený hiphopom, technom a dubom mieša výbušnú zmes tažkotonážnych basových nákladov.

  side-9000--1.jpg

  Jazzcause od malička túžil škrabať platne na gramofónoch, bolo len otázkou času, kedy sa k tomu dostane. Ten čas prišiel v roku 2003, keď si v Prahe kúpil svoje prvé drum and bassové platne. Jeho prvé väčšie hranie sa uskutočnilo cez leto 2004 na akcii BeeFree. Odvtedy si zahral na viacerých väčších či menších akciách na Slovensku a taktiež zavítal do Čiech a Írska. Podieľal sa na organizovaní viacerých akcií v okolí Levíc a pred letom 2005 začal organizovať svoju vlastnú akciu pod názvom Bassic Instinct, v lete 2006 začal organizovať Free Open Air party v Horši pri Leviciach. V tom istom roku definitívne podľahol čaru dubstep-u a po nejakom čase strávenom v UK sa domov vrátil s plným kufrom práve tohoto hudobného štýlu. V jeho bagoch dnes nájdete okrem drum and bassu a dubstepu aj všetky možné iné platne nie len s elektronickou hudbou. Pred pár dňami sa objavila informácia o novom projekte tohto talentovaného chalana z Levíc a to je web o jeho momentálne najobľúbenejšom hudobnom štýle a to www.dubstep.sk, ktorý by mal byť spustený začiatkom júna.

  jzcs.jpg

  You must be loged in, to post a comment!


  Comments


  Related

  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist